PDA

Դիտել ողջ տարբերակը : Արքիմեդի մրցամարտ-2012



Oinf-club
27.03.2012, 10:44
Գյումրու Մ.Նալբանդյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի (ԳՊՄԻ) "Օլիմպիական ինֆորմատիկայի" ակումբը, Մոսկվայի անընդհատ մաթեմատիկական կրթության կենտրոնի "Հեռավար ուսուցում ինֆորմատիկայից" նախագծի նախաձեռնությամբ և աջակցությամբ, ապրիլի 25-27-ը կազմակերպում է թիմային օլիմպիադա ծրագրավորումից սկսնակների համար:

Մանրամասները http://oinf-club.ucoz.org կայքում:

manush
28.03.2012, 14:40
Գյումրու Մ.Նալբանդյանի անվան պետական մանկավարժական ինստիտուտի (ԳՊՄԻ) "Օլիմպիական ինֆորմատիկայի" ակումբը, Մոսկվայի անընդհատ մաթեմատիկական կրթության կենտրոնի "Հեռավար ուսուցում ինֆորմատիկայից" նախագծի նախաձեռնությամբ և աջակցությամբ, ապրիլի 25-27-ը կազմակերպում է թիմային օլիմպիադա ծրագրավորումից սկսնակների համար:

Մանրամասները http://oinf-club.ucoz.org կայքում:

Հայտարարությունը տեղադրված է նաև ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԿՐԹԱԿԱՆ ՄԻՋԱՎԱՅՐ (http://www.armedu.am/arm/official.php?sec=anouns&p=1&id=1135) պորտալում:

Oinf-club
05.05.2012, 13:43
Մայիսի 3-ին Գյումրու Մ. Նալբանդյանի պետական մանկավարժական ինստիտուտում տեղի ունեցավ "Արքիմեդի մրցամարտ-2012"-ը: Մրցույթին մասնակցեցին ութ թիմեր Գյումրի եւ Վանաձոր քաղաքներից: Մասնակիցները ներկայացնում էին հետեւյալ կրթօջախնեերը՝

1. "Ֆոտոն" վարժարան, Գյումրի
2. "Էվրիկա" վարժարան, Վանաձոր
3. "Ակադեմիական" վարժարան, Գյումրի
4. ՀՊՏՀ Գյումրու մասնաճյուղի հենակետային վարժարան, Գյումրի

Oinf-club
05.05.2012, 17:59
Ամփոփվել են "Արքիմեդի մրցամարտ-2012"-ի արդյունքները.

1. ԳՊՄԻ դպրոցականների թիմ, ք. Գյումրի (Հովհաննիսյան Արամ, Գեւորգյան Արման, Համբարձումյան Արսեն) - I կարգի դիպլոմ
2. Ֆոտոն, ք. Գյումրի (Նահապետյան Երվանդ, Պետրոսյան Համլետ, Աբգարյան Յուրի) - I կարգի դիպլոմ
3. Էվրիկա-2, ք. Վանաձոր (Մանուկյան Սլավիկ, Պապինյան Գոհար) - II կարգի դիպլոմ
4. Էվրիկա-3, ք. Վանաձոր (Մարիկյան Հայկ, Ղուկասյան Ցոլակ) - II կարգի դիպլոմ
5. Էվրիկա-1, ք. Վանաձոր (Սիրադեղյան Սմբատ, Մանուկյան Հայկ) - III կարգի դիպլոմ
6. Էվրիկա-4, ք. Վանաձոր (Բաբայան Գայանե, Ստեփանյան Գոհար) - III կարգի դիպլոմ
7. Ակադեմիական, ք. Գյումրի (Խաչատրյան Արամ, Քալաշյան Գարեգին, Աբրահամյան Ռուստամ) - Գովասանագիր
8. Տնտեսագիտական, ք. Գյումրի (Լոռեցյան Գեւորգ, Պետրոսյան Անի, Հարությունյան Արմինե) - Գովասանագիր